Zaznacz stronę

Odcinek 37

 Przychodzi człowiek do człowieka-   czyli wartościowe spotkania 1 na 1

Większość, bo 94% z managerów deklaruje, że robi spotkania 1 na 1 ze swoimi pracownikami (Raport Hypercontaxt, 2019r.) . I dobrze! Menedżerowie, którzy często spotykają się 1:1 ze swoimi raportami, osiągają wyższe wyniki pod względem wydajności niż menedżerowie, którzy nie robią takich spotkań. Według Instytutu Gallupa – pracownicy, którzy mają okazję rozmawiać regularnie ze swoim szefem  są nawet 3 razy bardziej zaangażowani.

W badaniu Hypercontaxt na pytanie „Kto odpowiada za agendę spotkania?” 49% menedżerów twierdzi, że zarówno menedżer, jak i pracownik, ale 15% życzyłoby sobie, aby pracownicy wychodzili z nieco większa inicjatywą.

I choć temat wydaje się być znanym, czy nawet intuicyjnym menadżerowie mają co do tego procesu sporo wątpliwości. 22% nie jest zadowolona z zaangażowania pracowników w przygotowanie tych spotkań, a 17% w ogóle ma wątpliwości, co do produktywności tych rozmów.   

Posłuchaj

  • Jakie korzyści przynoszą takie spotkania menadżerom, a jakie pracownikom
  • Jak zmotywować pracowników do przygotowanie takiego spotkanie
  • Co zrobić, jeśli wypadnie Ci ważne spotkanie w tym samym czasie
  • Jakie tematy podejmować
  • O czym musisz koniecznie poinformować pracownika, zanim się spotkacie

Raport wspomniany w odcinku: Raport Hypercontaxt na grupie 200 menadżerów- State of one on one, 2019 r. https://hypercontext.com/state-of-one-on-ones-report

Posłuchaj na

Bądźmy w kontakcie

SEKRET POZYSKIWANIA POLECEŃ

Darmowy ebook

Strategia marketingu poleceń krok po kroku

Skuteczne narzędzia dla B2B i B2C

Jak pytać, żeby się dowiedzieć

Darmowy workbook do 

Sprawdzona  checklista do zastosowania od zaraz