Zaznacz stronę

Odcinek 33

 Prezentacja pracodawcy podczas rekrutacji

Według top managerów sprzedaży znalezienie odpowiednich talentów na stanowiska komercyjne, to jedno z trzech największych wyzwań na 2022 rok. Czas potrzebny na znalezienie kandydata wydłużył się, a potrzeby wzrosły. W rezultacie na HR- owych biurkach piętrzą się rekrutacje.

Zresztą nie tylko kadry, ale i sami menadżerowie działają pod większą presją. Ofert na rynku jest bardzo dużo i jest w czym wybierać, więc jeśli chcemy zatrudnić świetnego kandydata, to albo musimy się wyróżnić albo przekonać go, by zmienił aktualną firmę na naszą.

Rozmowa rekrutacyjna jest pewnego rodzaju spotkaniem sprzedażowym- sprzedajemy kompetencje, ofertę, wizję wspólnej pracy. Obie strony chcą przekonać do siebie osobę po drugiej stronie stoły.

Ten odcinek nie jest HR- owym poradnikiem- o co pytać, co obserwować i jakich kryteriów użyć. To zbiór moich spostrzeżeń i sprawdzonych tipów jak przeprowadzić inspirującą i skuteczną rozmowę w pozytywnej atmosferze prezentując siebie i firmę tak, by ludzie chcieli z nami pracować

 Posłuchaj o tym:

  • Dlaczego Menadżerowie Sprzedaży postrzegają poszukiwania idealnych kandydatów jako jedne z największych wyzwań 2022 r.
  • Jak budować pozytywną atmosferę
  • Dlaczego ważne jest nie tylko co mówimy ale o co pytamy
  • Jak sprawdzić znajomość języka bez robienia niezręcznego testu wiedzy
  • Z kim kandydat powinien pozmawiać na 2 etapie rekrutacji

Raport, do którego się odnoszę: Gartner 2021, CSO & CRO Priorities and Pitfalls: Reach Growth Targets in 2022

Posłuchaj na

Bądźmy w kontakcie

SEKRET POZYSKIWANIA POLECEŃ

Darmowy ebook

Strategia marketingu poleceń krok po kroku

Skuteczne narzędzia dla B2B i B2C

Jak pytać, żeby się dowiedzieć

Darmowy workbook do 

Sprawdzona  checklista do zastosowania od zaraz