Zaznacz stronę

Odcinek 35

 Jak urozmaicić spotkanie online- przegląd narzędzi

 

Grupa ludzi miała przyswoić pewną wiedzę. Podzielono ich na dwa mniejsze zespoły. Pierwszy uczony był w klasyczny sposób edukowania dorosłych- dużo materiału, danych, poważny wykład. Drugi z wykorzystaniem gier, zabaw i ćwiczeń. Merytorycznie i w tym samym temacie, ale na wesoło. Następnie sprawdzono umiejętności, które grupy miały posiąść i okazało się, że druga grupa dała sobie rade lepiej.

Być może to nie było aż takim zaskoczeniem. Ale spytano samych zainteresowanych: „Jak myślicie, ile się nauczyliście?” Pierwsza grupa oceniała siebie znacznie wyżej niż druga. Bo skoro było tak dużo i ciężko, to musiało być skutecznie. Wydawało im się że nauczyli się znacznie więcej niż w rzeczywistości umieli.

Przypadek wcale nie taki odosobniony. Powszechnie uważa się, że wiedzę trzeba tłoczyć do głowy na poważnie. Lać strumieniem słów na spotkaniu albo na wykładzie. A im te słowa trudniejsze tym lepiej, bo jeśli ma być nauka, to musi być pot i łzy. A jak jest śmiesznie i luźno to jest nieproduktywnie.

Nic bardziej mylnego! To właśnie wyjście ze schematu budzi najbardziej kreatywne pomysły, zwiększa zapamiętywanie i angażuje- zwłaszcza młode pokolenie, które nie chce być już tylko słuchaczami.

W najnowszym odcinku podcastu przegląd aplikacji i pomysłów na urozmaicenie spotkania online. Niech będą czymś więcej niż kliknięciem w link, sprawdzeniem czy widać i słuchać i zmutowaniem wszystkich prócz mówiącego.

Posłuchaj

  • w jaki sposób przyswajana jest wiedza online
  • jak obudzić kreatywność zespołu
  • jak zaangażować młode pokolenia
  • jakie aplikacje i w jaki sposób możesz wykorzystać na swoich spotkaniach i warsztatach

 

Wymienione narzędzia

Wirtualna przestrzeń do pracy:

 

Tworzenie grafik

 

Posłuchaj na

Bądźmy w kontakcie

SEKRET POZYSKIWANIA POLECEŃ

Darmowy ebook

Strategia marketingu poleceń krok po kroku

Skuteczne narzędzia dla B2B i B2C

Jak pytać, żeby się dowiedzieć

Darmowy workbook do 

Sprawdzona  checklista do zastosowania od zaraz